• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотечні досягнення

Роль і місце сучасної бібліотеки в регіоні багато в чому визначається успіхом її взаємодії з місцевою владою і громадою. Реалізуючи соціокультурну, інформаційну, просвітницьку функції, бібліотеки розвивають партнерські взаємини з членами місцевої громади, владними структурами, сферою бізнесу, громадськими об’єднаннями, творчими спілками, навчальними закладами.

Напрацьований бібліотеками досвід з цього питання узагальнюється, надається професійна оцінка, поширюється. Цьому сприяє проведення місцевих, районних та участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах, які стимулюють пошук інноваційних форм діяльності, сприяють фаховому розвитку бібліотечних працівників./Files/images/1_jnh.jpgЗ березня по жовтень 2013 р. Державна бібліотека України для юнацтва проводила Всеукраїнський конкурс буктрейлерів „Оживають герої на екрані у рекламі”.

Мета конкурсу – популяризація книги та читання серед молоді України шляхом створення буктрейлерів, активізація і стимулювання творчої ініціативи бібліотекарів, впровадження інноваційних форм у роботу бібліотек України, виявлення нових можливостей участі бібліотек в телекомунікаційних проектах.

Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка при підтримці управління культури обласної державної адміністрації організувала проведення обласного туру Конкурсу.

В обласному турі взяли участь 19 ЦБС області, які надіслали на Конкурс 29 буктрейлерів. Згідно Положення до участі у Конкурсі допущено 25 робіт.

Журі визначило переможців та дипломантів обласного туру Конкурсу:

І місце - буктрейлер за книгою С. Талан „Коли ти поруч”. (Шполянська ЦРБ. Автори: Душко Ю.Ф., Дуженко С.М., Іщенко В.В., Каландирець В.П.)
Переможцями Всеукраїнського конкурсу ,,Оживають герої на екрані у рекламі” від Черкащини стали буктрейлери:

– за книгою Тараса Шевченка ,,Я так її, я так люблю…” (ОБЮ ім. В. Симоненка) – ІІ місце

– за книгою Світлани Талан ,,Коли ти поруч” (Шполянська ЦРБ) – спеціальний приз від Книжкового Клубу ,,Клуб Сімейного Дозвілля”.

/Files/images/арт.jpgУ вересні в Черкаській обласній бібліотеці для дітей відбулося підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на виготовлення книжки-саморобки «Дитячі історії про найголовніше», який був оголошений Міністерством культури України.
Шість юних шполянських читачів виявили бажання і подали свої роботи на конкурс: Еля Лозова 3 кл Станіславчицький НВК, Андрій Максименко 4-б кл ЗОШ №1, Артем Бездітко 4-б кл ЗОШ №1, Анна Туркот 5 кл ЗОШ № 5, Олександра Туркот 7 кл ЗОШ № 5, Євгенія Бондаренко 9-б кл школа –ліцей №2, Олена Високолян 10-г кл школа –гімназія №3.
У номінації «Індивідуальні роботи»:
- вікова категорія «Читачі-учні 1-4 класів»:
І місце – Бездітко Артем. «Чекаю тебе, Святий Миколаю». (м. Шпола).
ІІІ місце – Максименко Андрій. «Шляхами Батьківщини». (м. Шпола).
Приємно, що серед 74 конкурсних робіт, юні шполянські читачі отримали високу оцінку журі і стали учасниками Всеукраїнського конкурсу.

/Files/images/таня к.jpegДо 90-річчя створення району та 60-річчя утворення Черкаської області закладами культури проводився ряд заходів. Одним з яких став фотоконкурс старих фотографій, ініційований шполянським підприємцем Богданом Журавльовим, оголошений районною газетою «Шполянські вісті», де і друкувались старі фото з 15 січня по 16 травня 2013 року.
У конкурсі брало участь понад 100 фотографій, що відображали історичні місця району, будівлі, виробничі підрозділи та виробничі колективи.

Важливим моментом цього конкурсу було те, що працівники культури стали його активними учасниками. При підбитті підсумків конкурсу, комісія враховувала історичність та унікальність фотографій. Нелегко було визначити переможців, адже всі фотографії мали свою цінність, та врешті-решт комісія визначилась, - першої премії удостоєні: бібліотекар з Лозуватки Тетяна Миколаївна Кара за фотографію млина, яка датована 1904-1905 роками. Цікаво, що розповідь, яку запропонувала Тетяна Кара разом зі знімком, знайшла своє продовження - віднайшлися онуки зображених на фотографії селян

/Files/images/топильно.jpg10 жовтня 2012 року в обласній бібліотеці для юнацтва ім. В.Симоненка відбулася презентація виставки світлин та нагородження переможців обласного туру Всеукраїнського конкурсу світлин „В об’єктиві і я книга!”. В обласному турі взяли участь 11 районних та міських центральних бібліотечних систем Черкащини і обласна бібліотека для юнацтва ім. В.Симоненка. На Конкурс було надіслано 64 фотороботи, які відображали тему – людина з книгою та людина під час читання. Авторами конкурсних робіт є юнацтво та молодь віком до 35 років, а також бібліотечні працівники. Експертна рада визначила переможців та дипломантів обласного туру Конкурсу. Переможцем обласного туру Всеукраїнського конкурсу світлин „В об’єктиві я і книга!” стала Різник Марина Миколаївна, бібліотекар Топильнянської сільської бібліотеки-філіалу Шполянського району (робота „Читати вдвох набагато цікавіше”) та нагороджена кольоровим телевізором.

/Files/images/2 -.jpgЗ березня по жовтень 2012 року проводивсяконкурс «Публічна бібліотека – інформаційний центр громади», метою проведення якого стало: підвищення ролі і місця бібліотек в інформаційному забезпеченні життєдіяльності громад, пошук і запровадження в практику інноваційного досвіду організації культурного дозвілля, активізації діяльності та реалізація творчого потенціалу бібліотекарів.
/Files/images/1 -.jpgБібліотекам, учасникам конкурсу, необхідно було відобразили в своїх поданих до оргкомітету матеріалах, конкретний напрям бібліотечної роботи, тобто, характеристику організації інформаційно-бібліотечного обслуговування громади. Тому працівники бібліотек прагнуть зробити свою бібліотеку центром громади, створити комфортні умови для читачів, забезпечити доступ до інформації на традиційних та електронних носіях, надають сучасні послуги з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій.
Оргкомітет розглянувши надані матеріали та підвівши підсумки проведення обласного конкурсу визнали переможцями серед сільських бібліотек:/Files/images/3 -.jpg
Васильківську бібліотеку-філію – бібліотекар Людмила Шпонька;
Лозуватську бібліотеку-філію – бібліотекар Наталя Ворожбицька;
Ярославську бібліотеку-філію – бібліотекар Олена Задніпряна.
Важливо відмітити, що з п’яти сільських бібліотек учасників конкурсу переможцями обласного конкурсу стали три наші шполянські бібліотеки.

/Files/images/2.jpg16 лютого 2012 року Шполянська ЦБС отримала повідомлення про отримання гранту в сумі 5000 грн. на отримання літератури Лозуватською сільською бібліотекою, бібліотекар Тетяна Кара від Міжнародного Фону «Відродження» Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк-Будапешт) в рамках антикризової гуманітарної програми, «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю». Ця програма надає підтримку соціальним, культурним і гуманітарним проектам, націленим на збереження освітніх і оздоровчих програм для дітей і молоді з сільської місцевості, а також на збереження селищних культурницьких інституцій, перетворення їх на центри громадської активності та дитячої позашкільної зайнятості.

/Files/images/1 інт.jpgСпільною працею працівників бібліотек та сільської громади, відділом культури і туризму райдержадміністрації та спонсорів - отримано перемогу в Міжнродному конкурсі «Бібліоміст». 1 листопада 2011 року в Шполянській центральній бібліотеці відбулась церемонія урочистого відкриття Інтернет-центру в районній бібліотеці та бібліотеках-філіалах сіл Антонівки, Василькова, Кримок, Лип’янки, Матусова, Ярославки. Завдяки цій програмі жителі цих сіл можуть безкоштовно користуватись Інтернетом.

Кiлькiсть переглядiв: 825

Коментарi